contact_form - en to sv translation catalogue (94 entries)

en: Activated plugins
sv: aktiverade plugins

en: Read more
sv: Les mer

en: Settings
sv: Inställningar

en: Installed plugins
sv: Installerade plugins

en: Recommended plugins
sv: Rekommenderade plugins

en: Download
sv: Hämta

en: Install %s
sv: Installera %s

en: Install now from wordpress.org
sv: Installera nu från wordpress.org

en: If you have any questions, please contact us via plugin@bestwebsoft.com or fill in our contact form on our site
sv: Om du har några frågor, vänligen kontakta oss via plugin@bestwebsoft.com eller fyll i vårt kontaktformulär på vår webbplats.

en: Contact Form Options
sv: Konktaktformulär Alternativ

en: Contact Form
sv: Kontaktformulär

en: Name:
sv: Namn:

en: Email Address:
sv: E-post adress

en: Phone number:
sv: Telefon:

en: Subject:
sv: Ämne:

en: Message:
sv: Meddelande:

en: Attachment:
sv: Bilaga:

en: Submit
sv: Skicka

en: Your name is required.
sv: Ditt namn krävs.

en: A proper e-mail address is required.
sv: En giltig e-postadress krävs.

en: Subject is required.
sv: Ämnesfält krävs.

en: Message text is required.
sv: Meddelandesfält krävs.

en: Phone number is required.
sv: Fält 'telefon' krävs.

en: File format is not valid.
sv: Bilagan bryts.

en: Please fill out the CAPTCHA.
sv: Vänligen fyll i CAPTCHA.

en: Please make corrections below and try again.
sv: Vänligen göra korrigeringar nedan och försök igen.

en: Thank you for contacting us.
sv: Tack så mycket för att kontakta oss.

en: If the 'Redirect to page' option is selected then the URL field should be in the following format
sv: Om alternativet "Omdirigera till sidan" väljs, URL ska fyllas i följande format

en: Such user does not exist. Settings are not saved.
sv: Sådan användaren finns inte. Inställningar sparas inte.

en: Please enter a valid email address. Settings are not saved.
sv: Vänligen ange korrekt e-post. Inställningar sparas inte.

en: Please enter a valid email address in the 'FROM' field. Settings are not saved.
sv: Vänligen ange korrekt "från" e-postadress. Inställningar sparas inte.

en: Options saved.
sv: Inställningar sparas.

en: If you would like to add the Contact Form to your website, just copy and paste this shortcode to your post or page or widget:
sv: Om du vill lägga till ett kontaktformulär på din webbplats, bara kopiera och sätta detta kortkod i din post eller sida eller widget:

en: If you leave the fields empty, the messages will be sent to the email address specified during registration.
sv: Om informationen i nedanstående fält är tomma då meddelandet kommer att skickas till en adress som angetts vid registreringen.

en: The user's email address:
sv: Använda e-postadress användare:

en: Create a username
sv: Välj användarnamn

en: Enter a username of the person who should get the messages from the contact form.
sv: Ange ett namn på den användare som kommer att få meddelanden från ett kontaktformulär.

en: Use this email address:
sv: Använda det här e-postadress:

en: Enter the email address you want the messages forwarded to.
sv: Ange en e-postadress som ska användas för att få meddelanden.

en: Additional options
sv: Ytterligare alternativ

en: Display Attachment block
sv: Visa bilagablock

en: Users can attach the following file formats
sv: Användare kan bifoga filer av följande typer

en: Display Attachment tips
sv: Visa Bilaga förklaringar

en: Display tips below the Attachment block
sv: Visa förklaringar efter bilagablocket.

en: Display Send me a copy block
sv: Visa 'Skicka mig en kopia' block.

en: What to use?
sv: Vad ska man använda?

en: Wp-mail
sv: Wp-e-post

en: You can use the wp_mail function for mailing
sv: För att skicka e-post kan du använda wordpress wp_mail funktionen.

en: Mail
sv: E-post

en: To send mail you can use the php mail function
sv: För att skicka e-post kan du använda php funktionen.

en: Change text of the 'FROM' field
sv: Ändra tekst för 'FRÅN' fältet på e-postmeddelandet.

en: Enter the email address in the 'From' field
sv: Välj e-postadress för 'FRÅN' fältet för  e-postmeddelandet.

en: The email address of the user who fills the form is going to be used in the field 'From'.
sv: В поле "From" в письме будет использоваться электронная почта того пользователя, который заполняет форму.

en: This email address will be used in the 'From' field.
sv: В поле "From" в письме будет использоваться данная электронная почта

en: Display phone field
sv: Visa 'Telefon' fält.

en: Required fields
sv: Fält krävs.

en: Name
sv: Namn

en: E-Mail Address
sv: E-postadress

en: Phone
sv: Telefon

en: Subject
sv: Ämne

en: Message
sv: Meddelande

en: Display additional info in email
sv: Visa ytterligare information i e-meddelande.

en: Sent from (ip address)
sv: Skickas från (ip adress)

en: Date/Time
sv: Datum/Tid

en: Sent from (referer)
sv: Kommande frå (referrer)

en: Using (user agent)
sv: använda (användare/ombud)

en: Language settings for the field names in the form
sv: Språkinställningar för etikettfält

en: Add language
sv: Lägg till språk

en: Change the names of the contact form fields and error messages
sv: Ändra etikett för fälten i kontaktformuläret och felmeddelanden

en: English
sv: Engelska

en: Error message for the Name field
sv: Felmeddelande för namnfält

en: Error message for the Email field
sv: Felmeddelande för e-postadressfält

en: Error message for the Phone field
sv: Felmeddelande för telefonfält

en: Error message for the Subject field
sv: Felmeddelande for ämnesfält

en: Error message for the Message field
sv: Felmeddelande för meddelandesfält

en: Error message for the Attachment field
sv: Felmeddelande för

en: Error message for the Captcha field
sv: Felmeddelande för CAPTCHA

en: Error message for the whole form
sv: Felmeddelande för hela formen

en: Use shortcode
sv: Använda kortkod

en: for this language
sv: för detta språk

en: Action after email is sent
sv: Åtgärd efter meddelande skickas

en: Display text
sv: Visa tekst

en: Text
sv: Tekst

en: Redirect to the page
sv: omdirigering till sidan

en: Save Changes
sv: Spara ändringar

en: Sorry, email message could not be delivered.
sv: Tyvärr kan din e-post inte levereras.

en: You can attach the following file formats
sv: Du kan bifoga filer av följande typer

en: Send me a copy
sv: Skicka mig en kopia

en: Contact from
sv: Kontaktformulär

en: Email
sv: E-post

en: Site
sv: Sida

en: If you can see this MIME, it means that the MIME type is not supported by your email client!
sv: Om du kan se den här MIME, så din klient inte accepterar MIME-typer!

en: Support
sv: Stöd

en: Are you sure that you want to delete this language data?
sv: Är du säker på att du vill ta bort detta språk?
